U nás, je pohoda životní styl. Tipy na výlety v okolí

Dětský servis

Náš hotel získal Baby Friendly Certifikát a to znamená, že Dobrá chata je přizpůsobena především pro střednědobé pobyty rodin s dětmi a tak nabízí potřebný servis právě rodinám a malým dětem.

Sauna & masáže

Pro naše ubytované hosty je na vyžádání připravena také vyhřátá sauna, která zvýší váš relax na Šumavě na maximum. Blahodárné účinky sauny jsou nesporné, ale sauna a masáže po dni na lyžích, procházce, túře nebo na kole je tím pravým odpočinkem na aktivní dovolené. Samozřejmě ji můžete využít jako privátní saunu.

Máme rádi cyklisty

Naše horská Dobrá chata si zasloužila samolepku Cyklisté vítáni. V zimě podporujeme lyžaře a mimo zimní sezónu jsou u nás vítáni právě cyklisté, pro které máme připravený dobrý servis služeb a kolárnu. Každý pokoj má svůj vlastní uzamykatelný box k uskladnění sportovního vybavení.

Nabízíme slevu 20% na zapůjčení elektrokol z www.sportsumava.cz Při rezervaci pobytu Vám rádi zarezervujeme kola pro Váš pobyt. Pro více informací napište na email chata@dobrachata.cz

Lyžování, běžky, snowboard

Dobrá chata je vybavena lyžárnou pro úschovu sportovního vybavení. Dále je tu pro vás vytápěný vysoušeč obuvi. Každý pokoj má svůj vlastní uzamykatelný box k uskladnění sportovního vybavení. K 20 m vzdálené lanovce Zadov-Churáňov se pohodlně dostanete na lyžích. Přijeďte k nám za zimními sporty na Šumavě.

DOBRÁ CHATA nabízí rozšířené služby a servis služeb jak rodinám s dětmi, tak i sportovcům a klientele, kteří žádají klid, pohodu a relax a to vše pro maximální pohodu, která vládne na celé Dobré chatě, neboť u nás, je pohoda životní styl.

Dětský servis

Vybavené pokoje pro děti – hotel získal Baby Friendly Certifikát. Pokytujeme slevy pro děti do 11 let a děti do 2,9 se dvěmi platícími osobami na pokoji jsou zdarma. Na pokojích jsou nachystané nočníky, stupátka k umyvadlu a dětská ramínka. Dětská postýlka za poplatek 250,-/pobyt. Baby Friendly – certifikát Dobré chaty – dětská herna. Dobrá chata má dětskou hernu, kterou vybavila hrami, hračkami, skládačkami, houpadly i dětskými knížkami, omalovánkami, pastelkami i stolními hrami, aby se vaše děti u nás cítily jako doma.

Restaurace a ostatní prostory Dětský kočárek či kolo s dětskou sedačkou si můžete uschovat v kolárně. V restauraci máme k dispozici jídelní židličky a podsedák, dětské nádobí a brindáky. Připravili jsme i dětské menu a rádi vám ohřejeme kojeneckou stravu či horkou vodu. Najdete u nás i přebalovací stůl, nočník, dětské sedátko a stupátko. Zahrada a hřiště V létě je na zahradě připravená trampolína, pískoviště a hračky pro děti. Na oploceném hřišti si můžete zahrát míčové hry či učit vaše děti jezdit na kole. Nově je pro děti připravena Stezka NA BOSO a minikozy Amálka a Rozinka.

 Sauna a masáže pro odpočinek a relaxaci

Sauna Pro naše ubytované hosty je na vyžádání připravena také vyhřátá sauna, která zvýší váš relax na Šumavě na maximum. 20% sleva pro všechny ubytované hosty, kteří si udělali rezervaci ubytování přímo nebo naší ON-LINE rezervací! Blahodárné účinky sauny jsou nesporné, sauna po dni na lyžích, procházce, túře nebo po jízdě na kole je tím pravým odpočinkem na aktivní dovolené. Samozřejmě ji můžete využít jako privátní saunu. K ochlazení je připraven sprchovací lavor se studenou vodou, stačí jen zatáhnout za řetízek. A nechybí ani masážní sprcha.

Masáže Dopřejte si uvolňující nebo sportovní masáž, která příjemně zakončí váš strávený den na Šumavě. Zkušená masérka/masér vám rádi poradí, jaká terapie bude nejlepší právě pro vás. Masáže je nutno objednat alespoň 48 hodin předem.

Pro aktuální ceník prosím kontaktujte náš e-mail: chata@dobrachata.cz

Sport na Šumavě – letní sportovní aktivity u Dobré chaty

Máme rádi cyklisty – Cyklistika Naše horská Dobrá chata si zasloužila samolepku Cyklisté vítáni.

Nabízíme slevu 20% na zapůjčení elektrokol z www.sportsumava.cz Při rezervaci pobytu Vám rádi zarezervujeme kola pro Váš pobyt. Pro více informací napište na email chata@dobrachata.cz

V zimě podporujeme lyžaře a mimo zimní sezónu jsou u nás vítáni právě cyklisté, pro které máme připravený dobrý servis služeb, základní servisní vybavení. Máte rádi aktivní dovolenou? Chcete jezdit na kole? Vyzkoušejte šumavské cyklostezky a ubytování na Dobré chatě. Nově je k dispozici Lanový Park Zadov a rozhledna. Kola a koloběžky si můžete zapůjčit právě tam.

Nordic Walking hole Ať už si chcete Nordic Walking jen vyzkoušet nebo hole při balení na dovolenou zapomenete doma, máme na Dobré chatě několik sad holí Nordic Walking a Trekingových holí k dispozici v rámci naší půjčovny sportovního vybavení. Cvičení a sportovní soustředění Dobrá chata je ideálním místem pro cvičení v přírodě – jóga, Zumba, cyklistické a turistické soustředění, to vše u nás najdete. Hledáte místo pro teambuilding? U nás je to to pravé místo.

Sportovní hřiště a zahrada Součástí naší horské chaty je i oplocené hřiště na míčové hry, volejbal, nohejbal, petanque a další kolektivní míčové sporty. Samozřejmostí je i výběr potřebných míčů a vybavení k dispozici. Na zahradě si zase můžete zahrát kroket, líný tenis aj. Máte rádi sport? U nás se nudit nebudete. Nově je k dispozici Lanový Park Zadovrozhledna s lezeckou stěnou. Zde si můžete zapůjčit i koloběžku a kolo.

Lyžování, běžky, snowboard

Dobrá chata je vybavena lyžárnou pro úschovu sportovního vybavení. Dále je tu pro vás vytápěná lyžárna, ke které se pohodlně dostanete na lyžích od 20 m vzdálené sedačkové lanovky. Každý pokoj má svůj vlastní uzamykatelný box k uskladnění lyžařského či snowboardového vybavení. Pro naše ubytované hosty máme připravené Skipasy se slevou až 20%. Skibus po areálu Zadov staví u naší chaty. Půjčovna zimního vybavení je u sedačkové lanovky Kobyla, kde se nachází i lyžařská škola, rezervace na www.lazadov.cz. K zapůjčení máme na chatě sáňky a boby.

Lyže a snowboard – Dobrá chata se nachází přímo u sjezdovek, u dolní stanice sedačkové lanovky lyžařského areálu Zadov – Churáňov – 7 sjezdovek, 5 vleků, 2 sedačkové lanovky a přírodní U-rampa – uměle zasněžované sjezdovky – večerní lyžování – shuttle bus na okolní sjezdovky zdarma

Běžky – běžecký areál s 50-ti km upravovaných stop, na které navazuje celošumavský systém lyžařských stop v celkové délce přes 300 km – běžecký stadion a přilehlé závodní tratě 1-15 km, které hostily Světový pohár v běhu na lyžích již v roce 1983 – vzdálenost některých známých míst – Horská Kvilda – 6 km, Kvilda – 10km, Prameny Vltavy – 16km, Knížecí Pláně – 18km, Březník – 20km, Modrava – 15km.

Tipy na výlet na Šumavě Zadov-Churáňov – Dobrá chata

Chystáte se prožít rodinou dovolenou nebo prodloužený víkend na Šumavě a hledáte nápady a inspirace pro program v okolí Dobré chaty? Připravili jsme pro vás rozcestník na webové stránky, které nabízejí ucelené informace na aktivity na Šumavě a blízkém okolí.

Zábava a sport

www.lazadov.cz (informace a areálu Zadov-Churáňov, běžecké trasy, sněhové podmínky, on-line kamera) www.lazadov.cz (lanové centrum na Zadově) www.lazadov.cz (rozhledna z bývalého skokanského můstku) www.adrenalin-libin.cz (lanové centrum Libín a stezka v korunách stromů Neuschonau www.kolobezkysumava.cz (půjčovna koloběžek)

Města v okolí

www.stachy.cz www.vimperk.cz (město, Zlatá stezka, cyklistiské a turistické trasy, hrad, letní koupaliště…) www.c-budejovice.cz (město) www.ckrumlov.cz (město, zámek) www.prachatice.cz (město) www.strakonice.eu (město, hrad) www.vyletnik.cz (tipy na výlet) www.passau.de  (město) www.waldkirchen.de (vodní park s tureckými lázněmi)

Příroda

www.boubinsky-prales.cz www.npsumava.cz www.nationalpark-bayerischer-wald.de (Národní park Bavorský les) www.stezkavkorunach.cz (nejdelší stezka v korunách stromů vhodná i pro vozíčkáře – Národní park Bavorský les)

Summary
Volný čas
Article Name
Volný čas
Description
Naše horská Dobrá chata si zasloužila samolepku Cyklisté vítáni. V zimě podporujeme lyžaře a mimo zimní sezónu jsou u nás vítáni právě cyklisté
Author
Publisher Name
Dobrá chata
Publisher Logo